Blog

BORA Basic BFIU/BFIA získala nemecký Design Award 2016 ako víťaz v kategórii Najlepší produktový dizajn.


Častou otázkou, s ktorou sa stretávame pri plánovaní kuchynského priestoru s našimi zákazníkmi je: spolu alebo zvlášť? Máme si ponechať kuchyňu ako osobitnú miestnosť alebo vybúrať stenu a prepojiť ju s obývačkou (resp. jedálňou)?


Už od roku 1996 pôsobíme na slovenskom nábytkárskom trhu a prinášame vám kuchyne, interiérový a kancelársky nábytok na mieru. Ako sme sa k tomu dostali a prečo nás to tak veľmi baví?

Prečítajte si náš príbeh a dozviete sa viac o nábytku, ktorý pre vás vyrábame s láskou a veľkým nasadením.


Trendy kuchyňa

13.05.2015

Inšpirujte sa najnovšími trendmi z EuroCucina 2014 Week, ktorý sa nedávno konal v očarujúcom Miláne. O tom, že kuchyňa je jednou z najdôležitejších miestností v domácnosti, určite niet pochýb. Jednou z najzákladnejších zásad pri rozhodovaní, ako by mala nová kuchyňa vyzerať, by mala byť vhodná kombinácia funkčnosti a dizajnu, orientácia na tzv. funkčný dizajn.


Jednoduchá kuchynská linka, nudná kuchynská linka? Opak je pravdou. Moderná kuchyňa s minimalistickými dizajnovými prvkami pôsobí čisto, elegantne a navyše sa stáva praktickou na údržbu. Vďaka hladkým a rovným líniám bude varenie a čistenie hračkou.


Nahraďte klasický obklad v kuchyni sklom s grafikou - Grafosklom. Súčasný trend hovorí jasne. Vyhrávajú čisté línie a kvalitné materiály. Vďaka grafosklu získa Vaša kuchyňa dizajnový a originálny vzhľad. 


Kuchyňa tvorí srdce domácností nie len u nás ale i domácností na celom svete. Zariaďovanie kuchyne sa stalo kreatívnym procesom v ktorom si môžete dovoliť čokoľvek. Kuchyne vyrobené na mieru sa stali dnes už bežnou praxou.


Kuchynský drez a batéria na prvý pohľad nič zložité v súvislosti s výberom? Pozrime sa na to bližšie. Zabudnite na mýtus, že kuchynský drez je len umývadlo na umývanie riadu po odebe alebo večeri. Od drezov sa očákava omnoho viac.


Jednoduchá kuchynská linka, nudná kuchynská linka? Opak je pravdou. Moderná kuchyňa s minimalistickými dizajnovými prvkami pôsobí čisto, elegantne a navyše sa stáva praktickou na údržbu. Vďaka hladkým a rovným líniám bude varenie a čistenie hračkou.   


Hnedá kuchyňa predstavuje pre jej majiteľa možnosť kombinácie viacerých odtieňov, prvkov a  moderných detailov. Pestrá škála hnedej farby od béžovej, cez ťaviu, čokoládovú až k ružovému drevu vám umožní sa  vyhrať s výzorom vašej novej kuchyne. Kuchyne na mieru majú okrem   možnosti vybrať si farbu aj iné prednosti ako je výber materiálu, tvaru, povrchu či systému zatvárania   skriniek.